Web Sitesi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor? Neye Göre Değişiyor?

Web Sitesi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor? Neye Göre Değişiyor?

Web Sitesi Fiyatları Neye göre Belirleniyor?

Web tasarım sitelerinin maliyetinin çıkarılarak fiyatlandırılması hususunda etkili olan bazı durumlar vardır. Yerinde ve sağlıklı bir fiyatlandırma yapabilmek için öncelikle istenilen web tasarım projesi ile ilgili bütün ince ayrıntıların dahi belirlenmesi gerekir. Bunlara değinecek olursak web sitesinde bulunacak fonksiyonlar, ziyaretçilere ne gibi imkanlar sunacağı, niteliklerinin neler olacağı gibi durumlar web tasarım fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. 
Web tasarımlarında ulaşılabilirlik ve sadelik her zaman kullanıcıların sizi tercih etmesini sağlar. Aynı zamanda web tasarımının sade olması karşımızdaki kişiye anlatılmak istenenin daha açık bir şekilde yansıtılmasını sağlar. Web tasarımlarında görsellik önemlidir. Ancak bunun yanında sitenin kolay kullanımı da kullanıcılar için göz önünde bulundurulan özelliklerdendir. İyi bir web tasarımı kuruluşun vizyon ve misyonuna uyan bir şekilde tasarlanılarak elde edilir. Web tasarımlarının aynı zamanda google gibi arama motorlarına uyumlu şekilde hazırlanması gerekir.

Öncelikle web sitelerini iki kategoride inceleyelim:

Statik web sitesi: Eğer web siteniz bir kere yapılacak ve daha sonra herhangi bir güncelleme yapılmayacaksa, örneğin blog bölümü olmayacak, proje tamamlandıktan sonraki süreçlerde yeni yazı, fotoğraf ya da video eklemeleri olmayacaksa statik web sitesi ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak burada unutulmaması gereken nokta şudur:
Statik web sitesinde güncelleme yapmak istediğinizde kodlama içerisine girilmesi gerekir. Bu da bir yazılımcıya ya da bir firmaya her güncelleme için para ödemek demektir.

Dinamik web sitesi: Web sitesini eviniz, ziyaretçileri de evinize gelen misafirler olarak düşünün. Misafirleriniz her geldiğinde aynı ikramları sunar mısınız? Web sitesini de güncel tutmanın en iyi yolu içerik yönetim panelinin bulunduğu, istediğiniz zaman herhangi bir yazılım desteğine ihtiyacınız olmadan içerikler ekleyebildiğiniz bir dinamik web sitesine sahip olmaktır.

Bu iki kategori web tasarım fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan birisidir. Statik web sitesi çok hızlı bir şekilde yapılabilen, ağır kodlamanın olmadığı bir web sitesidir. Front-end yazılım bilgisi ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu nedenle dinamik web sitesine göre fiyatı çok daha azdır.
Bu özellikler gibi birçok noktada bilinçli olmanız, istediğiniz web sitesi açısından farkındalık kazanmanıza yardımcı olur.

 Bu şekilde ekstra oluşabilecek maliyetlerin de önüne geçebilirsiniz. İyi bir web sitesi demek sitenin gereksiz yere doldurulması demek değildir. Web sitenizin tamamen ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere göre dizayn edilmesi sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Yukarıda belirtilen her nokta ve fiyat belirlemede önemli unsurlardır. Müşteri tarafında ne kadar basit gözükse de aslında kodlama açısından hepsi ayrı birer detaydır ve ayrı yaptırımları getirir.

Enter Medya olarak bizler web sitesi projelerimiz için müşterilerimizi analiz ve planlamaya dahil ediyoruz. Tüm kararlar alındıktan sonra fiyat teklifimizi makul oranlarla müşterilerimize sunuyoruz. Dolayısıyla ihtiyaçlarınız ve taleplerinize göre en uygun fiyatlı web sitesi hizmetini vereceğimizden emin olabilirsiniz.
Tasarlanacak olan web sitesinin tarzı, sayfa sayısı, fonksiyonelliği, kullanılan hosting ve alan adı uzantısı gibi türlü etkenler; web tasarım hizmetinin fiyatı üzerinde rol oynar. Web tasarım alanında hizmet vermekte olan Enter Medya, müşterilerimizin bulunduğu sektöre uygun web siteler tasarlamaktadır. 

İhtiyaçlarınıza yönelik olarak sadece size özel sıfırdan kodlayacağımız, uygun fiyatlı kişisel web sitesi, uygun fiyatlı e-ticaret sitesi ve uygun fiyatlı kurumsal web sitesi hizmetleri için bizimle iletişim sayfamızdan irtibata geçebilirsiniz.